bahce-ankara-logo2

Alacaatlı Mahallesi Park Caddesi No 15/1  adresindeyiz. Ürünlerimizi mağazamızda görebilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz
Pazartesi – Cumartesi: 09:00 – 18:30
Pazar: Kapalı

info@cizimofis.com
+9 0312 353 5959

  /  Genel   /  Bahçe Mobilyası Modelleri
bahçe mobilyası modelleri

Bahçe Mobilyası Modelleri

Bahçeler, tatile gidemediğimiz zamanlarda yorgunluk atmak için kullandığımız alanlardır. Özellikle yaz aylarında uzun süre vakit geçirdiğimiz bahçelerin, zevkimize de hitap etmesini isteriz. Bunun için bahçelere olan dekorasyona özen gösteririz. Bu dekorasyona önce mobilya seçmekle başlarız. Bahçe mobilyası modelleri, yapacağımız dekorasyonun görünümünde büyük bir yer edinmektedir.

Mobilyalar, hayatımızın her alanında karşımıza çıkar. Zamanla iç mekanda olduğu kadar dış mekanda da kullanımı yaygınlaşmıştır. Dış mekan olarak adlandırdığımız bahçelerin mobilyaları elbette iç mekandaki mobilyadan farklı olacaktır. Bu fark hem yapısında hem de görünümündedir. Bahçe mobilyaları, iç mekan mobilyalarına göre daha kullanışlı olmalıdır. Kullanışlı kavramından kasıt, mobilyanın bahçede olmasından dolayı kolay taşınabilir olmasıdır. Ayrıca bu özelliği bahçelerde yapılacak değişikliklere kolayca uyum sağlayabilir. Bahçe mobilyası modelleri ile diğer mobilyaları ayıran bir diğer özelliği ise hava koşullarına uyumlu olmasıdır. Dışarıda kalmasından dolayı, mobilyaların bozulması durumuyla karşı karşıya kalır. Bu yüzden bu mobilyaların kötü hava koşullarına dayanıklı malzemeden üretilmesi gerekmektedir.

Bahçe mobilyası modelleri, gün geçtikçe artmaktadır. Geniş ürün yelpazesiyle oluşturulacak dekorasyona ve beğenilen tarza en uygun olanı seçilebilir. Bu kadar fazla model olmasının sebepleri kullanılan malzeme ve görünümdür. Kullanılan her malzemenin kendine has özelliği vardır. Kiminin dayanıklılığı fazlayken, kiminin hava koşullarına daha uygun olduğu görülebilir. Sadece görünümüyle bile kendini seçtiren mobilyalar oluşturabilir. Hasır, rattan, bambu, metal bu malzemelerin bazılarıdır. Bu malzemelerin her biriyle tasarlanan mobilyalar, farklı farklı yüzlerce model oluşturmaktadır. İşin görünüm kısmına geldiğimizde ise karşımıza mobilyanın tasarımı çıkar. Her bir model işinde uzman tasarımcıların elinden geçer. Salıncaklı modeller, koltuk takımı veya masa takımı tarzı bir çok model karşımıza çıkıyor. Modellerin farklılaşmasında kumaş tipi ve rengi de oldukça önemli bir yer kaplıyor. Her birinin üretim aşamasında birleşmesi karşımıza binlerce mobilya modeli çıkarıyor.

Bahçe mobilyası modelleri, her zevke ve her bahçeye uygun olacak şekilde düşünülüp, dizayn edilmiştir. Bu modeller arasından bahçelerinize en uygun bahçe mobilyasını seçip, sahip olabilirsiniz. Bu modellerin yanına eklenecek aksesuarlar ile de istediğiniz bahçelere kavuşabilirsiniz.

Comments

  • reply

    Lale Gül

    4 Eylül 2020

    Bilgi için teşekkürler.

Post a Comment

Size nasıl yardımcı olabiliriz?