Alacaatlı Mahallesi Park Caddesi No 15/1  adresindeyiz. Ürünlerimizi mağazamızda görebilirsiniz.

bahce-ankara-logo2

Çalışma Saatlerimiz
Pazartesi – Cumartesi: 09:00 – 18:30
Pazar: Kapalı

info@cizimofis.com
+9 0312 353 5959

  /  Genel   /  Balkon Mobilyaları
balkon mobilyaları

Balkon Mobilyaları

Zamandan dolayı tatile gidemediğimizde nefes almak için tercih ettiğimiz ilk alanlar balkonlarımız oluyor. Bize bu kadar yakın ve her an ulaşılabilir olması balkonları tercih etmemizin en önemli sebeplerinden biridir. Balkon deyince aklımıza sıcak havalarda serinlediğimiz, elimize çayımızı ve kahvemizi alıp dışarıyı seyrettiğimiz anlar gelir. Bu anlarda keyfimizi yerine getiren ve daha da keyiflendiren şey ise balkon dekorasyonudur. Balkon mobilyaları ise bu dekorasyonun içindeki en önemli parçadır.

Bir balkonda rahatlık ve konfora ulaşmanın yolu balkon mobilyaları dediğimiz ürünlerden geçiyor. Özenle seçilmiş ve oldukça iyi olarak tabir ettiğimiz mobilyalar, balkonlarda eğlenceli vakit geçirmemizi sağlıyor. Balkon dekorasyonu yapmanın en keyifli hali de yine bu mobilyaları seçmektir. Balkon için mobilya takımı seçimi yaparken birkaç önemli noktaya değinmemiz gerekiyor. Öncelikle seçilecek mobilyanın dekorasyon yapacağınız balkon boyutlarına uyumlu olması gerekir. Boyutundan büyük seçilmiş bir mobilyanın balkona sığmayacağını hepimiz biliriz. Ama küçük seçilmiş olmasının pekte bir önemini göremeyiz. Tam da bu noktada işin içine görsellik giriyor. Balkon boyutundan oldukça küçük seçilmiş bir mobilyanın eve gelmesiyle dekorasyonun ne kadar kötü durduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden balkon boyutunu iyi ayarlamak çok kolay gibi görünse de çıkacak sonuç açısından dikkat gerektiren bir iştir.

Balkon mobilyaları seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise mobilyanın işlevselliğidir. İşlevselllik kavramından kastımız beğendiğimiz dekorasyon ögelerinin balkonlarda en iyi şekilde uyum sağlamasıdır. Açık balkonlar için farklı kapalı balkonlar için farklı, küçük balkonlar için farklı büyük balkonlar için ayrı mobilyalar seçilmelidir. Örneğin küçük balkonlar için açılır kapanır sehpalar, katlanan sandalyeler kullanılması balkonun işlevselliğini yitirmemesini sağlar. Büyük balkonlarda ise alan sıkıntınız olmayacağı için göze daha çok hitap eden ürünler kullanabilirsiniz. Aynı şekilde açık ve kapalı balkonlarda da malzeme açısından farklı mobilyaları seçmenizde fayda var. Bu tip balkonlarda hava şartlarına uyum sağlayabilmesi seçim yapma da önemli bir kriterdir.

Balkon mobilyaları, balkonlarınızda en sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayan alanlar oluşturan takımlardır. Zevkinize en uygun mobilyaları seçmek yalnızca işin uzmanıyla yapılmalıdır.

Post a Comment

Size nasıl yardımcı olabiliriz?