bahce-ankara-logo2

Alacaatlı Mahallesi Park Caddesi No 15/1  adresindeyiz. Ürünlerimizi mağazamızda görebilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz
Pazartesi – Cumartesi: 09:00 – 18:30
Pazar: Kapalı

info@cizimofis.com
+9 0312 353 5959

  /  Genel   /  Rattan Balkon Takımı
rattan balkon takımı

Rattan Balkon Takımı

Günümüzde balkonlara artan talep doğrultusuyla balkon takımlarına olan ilgi de artmaya başladı. Bu ilginin artmasıyla beraber, balkon takımı modellerinde büyük oranda bir artış yaşandı. Değişen malzeme ve görüntüsüyle, geniş bir yelpazeye ulaşan balkon takımlarının seçimi alıcıların işini zorlaştırdı. Aralarında en beğenilen ve en çok tercih edilen balkon takımı ise rattan balkon takımı oldu.

Balkon takımı tercihi yapılırken ilk sorduğumuz soru, takımın malzemesidir. Hasır, metal gibi malzemeler balkon takımlarında sıklıkla duyduğumuz isimlerdir. Ama rattan kelimesi bize oldukça yabancıdır. Rattan, dayanıklı bir bitki çeşitidir. Takımın yapıldığı malzeme ne kadar iyi olursa, balkon takımı da o kadar iyi olacaktır. Balkon takımının uzun yıllar kullanılabilmesi için yapı malzemesinin dayanıklı olması gerekir. Dayanıklılıktan kastedilen, sıcak ve soğuğa dayanıklı olması ve imalat aşamasında sağlam olmalıdır. Rattan balkon takımı, diğer takımlara bakarak en dayanıklı takımdır. Rattan takım, görüntü itibariyle örgü biçimindedir. Görünümü plastik gibi dursa da doğal bir bitkiden elde edilmiştir. Özellikle doğal ve şık görünümüyle çoğu kişi tarafından askı salıncak yanına tercih edilmektedir. Yüzlerce farklı renk seçenekleriyle balkon dekorasyonlarınıza uygun balkon takımına ulaşabilirsiniz. Herhangi bir koruması olmayan balkon koltuk modelleri yaz aylarında çıkan güneş ışınlarıyla renginde bozulma yapabilmektedir. Ama rattan takımların kalıcı renk avantajıyla güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Herhangi bir solma durumuyla karşılaşılma olasılığı oldukça düşüktür.

Hafif yapısıyla istenilen yere kolayca taşınabilir olması da tercih edilebilir bir özelliğidir. Özellikle balkon temizliği yaparken, taşınmasının kolay olması önemli bir tercih sebebidir. Cam balkonsuz, açık balkonlarda balkon takımının durması, yağmurlu ve karlı günlerde can sıkıcı bir durumdur. Rattan malzemesinin bir diğer avantajı ise su çekmemesidir. Bu sayede hem yaz hem kış istediğiniz mevsimde rattan balkon takımı kolaylıkla kullanabilir.

Rattan balkon takımı,  fonksiyonlu ve estetik yapısıyla kullananları memnun bırakmaktadır. Rattan takımı tercih ederken, sık dokunmuş olmasına ve aralarında boşluk kalmamış olmasına dikkat edilmelidir. Temizliği de oldukça kolay olan bu bakon takımını, her yerde ve her zaman gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Post a Comment

Size nasıl yardımcı olabiliriz?